Домовлялися усно: на Черкащині колишнє подружжя “ділить” малолітнього сина

На Черкащині батько забрав 3-річного сина до себе й більше не віддає матері. Напередодні колишнє подружжя усно домовилося, що не перешкоджати одне одному бачитися з дитиною. 

Про це розповідають у сюжеті “НТН“.

Вікторія Культенко віддала трирічного Романа на прогулянку із батьком до восьмої вечора. Того дня дитина додому не повернулася. Хлопчика ізолювали від матері. За тиждень їй вдалося побачити сина один раз.

– Він мені на хвилину лише дозволяв його бачити. Дідусь кричав, що “занеси дитину назад, ти що не бачиш, що дитина вже до неї хоче”, — розповідає мати хлопчика Вікторія Культенко.

Подружжя розлучилося 1,5 року тому. Офіційно місце, де мешкатиме дитина, у суді не визначили. Пара усно домовилася, що не будуть перешкоджати один одному бачитися з сином. У листопаді хлопчик захворів і не бачив батька 20 днів. Після одужання чоловік забрав дитину до себе й не віддавав матері. У соціальних мережах батько виклав відео, де трирічний син запевняв, що не хоче, аби мама приїжджала до нього.

За словами адвоката матері Анастасії Мельниченко, у цій ситуації вони безсилі.

– На жаль, ми не можемо нічого вдіяти. Якщо говорити про адміністративну відповідальність, то це виключно ті статті, які охоплюють поняття насилля та психологічного тиску. Також ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), – розповідає Анастасія Мельниченко.

За словами батька Артема Культенка, він діє виключно в інтересах дитини, оскільки хлопчик не бажає жити з матір’ю.

– Я зараз вирішив розібратися з цією ситуацією. Дитина налякана і, можливо, над нею вчинялося фізичне насилля. Будемо розбиратися. В мене немає цьому підтвердження, але це слова дитини, — підкреслив Артем Культенко.

Поки що соціальні служби отримали лише усні обіцянки від батька, що він не перешкоджатиме матері бачитися із сином. За тиждень має відбутися засідання комісії захисту прав дитини, де визначать, із ким мешкатиме 3-річний син.