Пророцтво, здійснене у Корсуні на Черкащині чверть тисячоліття тому, попереджало про особливість саме 2021 року?

«Господь Бог тримає Україну під своєю опікою… Україна зазнає ще щастя, ще настануть для неї часи, коли стануться великі речі. Сказав би я про них, але боюся, щоб Дніпро не повиходив з берегів своїх…» Слова ці, сказані старим козаком-лірником Мусієм Вернигорою, записав наприкінці 1760-х років староста містечка Корсунь, яке нині належить до Черкащини – Нікодем Суходольський. Він же зафіксував і решту пророцтв колишнього запорожця, який мав дар передбачати майбутнє і був названий сучасниками «українським Нострадамусом»… Про це розповідає видання “Козацький край”.

У Корсуні, на березі річки Росі Вернигора подовгу грав на лірі, з сумом і болем багато говорив про минуле України й Польщі, а ще більше і вже з оптимізмом – про їхнє майбутнє у новій Європі. Після снів, глибоких і спокійних або ж коротких і тривожних, знову із запалом говорив про те, що очікує цілі держави, їхні армії й народи.

Нікодем Суходольський намагався постійно бути поруч зі старим козаком – записував, намагаючись не пропустити жодне зі слів, у які вірив, як у пророцтво. Бо ще за життя Вернигори ряд його видінь збулися. Зокрема, порадив корсунському мірошнику, щоб той не ставив новий млин на березі Росі – бо «там палац стоятиме, куди чужі царі й королі їхатимуть, щоб нашим краєм помилуватися» – і через десяток років племінник польського короля, князь Станіслав Потоцький дійсно звів у цьому місці палац, який зберігся і до наших днів – а гостями тут і справді бували правителі Польщі, Росії, Австро-Угорщини…

Серед інших пророцтв Вернигори, підтвердження яких побачили згодом, – загибель Польщі як держави, а потім її відродження, Велика французька революція і війни Наполеона та пророцтво про кращий день для вільної України. Вернигора казав, що Польщу тричі поспіль «розберуть на три частини» – і спочатку у 1772, а потім у 1792 та 1795 роках Польщу тричі розірвали між собою згідно таємної угоди три держави: Росія, Австрія та Прусія».

Ім’я провидця Мусія Вернигори стало надзвичайно популярним у літераторів – про нього писали як наші Тарас Шевченко та Іван Котляревський, так і поляки Міхал Чайковський, Северин Гощинський, Станіслав Виспянський, Адам Міцкевич  та Юліуш Словацький.

З пророцтв Вернигори на більш пізній час – встановлення комуністичного правління у багатьох країнах: «У значній частині світу відміниться Богослужіння, настануть нові уряди, старі зміняться або впадуть…»

Найголовніше ж для нас пророцтво Вернигори про Україну починається словами: «Нація здобуде роль у Європі…». Віщун каже про спільне духовне відродження поляків та українців в об’єднанні народів Європи. Далі пояснюється, коли це трапиться: «”Wiosna roku nieparzystego, ktory w liczbi piec sie sumuje…” – «Навесні непарного року, сума цифр якого рівна п’яти». Таким роком може стати 2021-й.

Але ж до завершення весни 2021-го – вже рукою подати і щоб ми зробили за цей час реальний крок до Європи, мало б дійсно статися справжнє чудо…