На Черкащині оператор «швидкої» відмовилася відправляти бригаду до хворої

У Тальному оператор станції «швидкої допомоги» відмовилася відправляти бригаду медиків. Інцидент стався минулого тижня вночі. Жителька села Гордашівка близько 4-ої ранку змушена була викликати фахівців через високий тиск, який сама не змогла збити. Про це повідомляють «Вісті Черкащини».

- Увечері середи відчула себе недобре, — розповідає жінка. Прізвище боїться називати. – Був тиск 220 на 110. Намагалася збити самотужки. За годину знову повторилося. Трусило дуже. Жодні пігулки не допомагали. Вирішила телефонувати у «швидку». Пояснила симптоми. Оператор порекомендувала покласти «Каптопрес» під язик. Пояснила їй, що я так і робила. Жінка знову почала радити інші таблетки. Потім поклала слухавку. Машину так і не відправила. Ще кілька годин після цього я ходила по хаті з кутка в куток. Тиск трохи впав ближче до ранку, бо знову довелося пити ліки.

Тиск з позначкою 220 на 110 є гіпертонічним кризом або його високою загрозою. Подібне в жінки траплялося вже раніше. Проте за допомогою до «швидкої» жінка рідко звертається.

- Перед цим довелося турбувати медиків у жовтні минулого року, — згадує гордашанка. – Теж вночі раптово підскочив тиск. Самотужки впоратися не змогла. Тоді оператор все детально розпитала, пояснила. Приїхала бригада. Допомогли швидко. Приїхали за хвилин 15, хоч до нас із Тального їхати чимало та ще й поганими дорогами.

Головний лікар Звенигородської станції швидкої медичної допомоги Володимир Радьога пояснює, що в нічний час спецмашина має виїжджати на всі виклики.

- «Швидка» їде на екстрені випадки, де є загроза життю чи здоров’ю людини, — коментує Радьога. – Всі інші – ні. Для цього є первинна ланка. Тобто, сімейні лікарі. Спецмашина їде, наприклад, на аварії, пологи, кровотечі. Радикуліт, гастрит і так далі – це до сімейного лікаря. Якщо тиск підійнявся на кілька десятих, то це не значить, що туди треба відправляти медиків. Але якщо це трапилося вночі, то треба викликати «швидку». Вона зобов’язана виїхати. Якщо жінка має претензії, хай пише скаргу.

Володимир Радьога пообіцяв розібратися в ситуації. Разом із тим медик упевнений, що озвучена жінкою історія може виявитися неправдивою. За його словами, на подібні ситуація бригада «швидкої допомоги» виїжджає в обов’язковому порядку.