Черкаський центр паліативної допомоги потребує коштів на ремонт приміщення

Черкаському центру паліативної допомоги необхідно 20 млн гривень, аби відремонтувати приміщення. Тут планують облаштувати одномісні палати, в яких пацієнти могли б почувати себе комфортніше.

Про це розповідають у сюжеті “Суспільного“.

Центр спеціалізованої паліативної допомоги обласного онкодиспансеру відкрили у вересні 2017 року. Зі слів завідувача Максима Босенка, він призначений для пацієнтів, що перебувають на останніх стадіях онкологічних захворювань та тих, що потребують якісного знеболення.

– Його відкриття було дуже важливим і це розуміння зростає з року в рік за тим як зростає потік наших пацієнтів. Тому, що ту допомогу, яку надає наш центр її неможливо отримати поза її стінами, – розповідає Максим Босенко.

Нині у центрі перебуває шістнадцять пацієнтів. Вони перебувають у п’ятимісних палатах. Вікторія Матвієнко тут працює медичною сестрою. Догляд за хворими, проведення процедур для полегшення їхнього стану входить до її обов’язків. Медсестра говорить, таким пацієнтам потрібні одномісні палати.

– Якщо люди знаходяться по шість-п’ять пацієнтів у палаті, вони друг на друга дивляться – це дуже, дуже важко. Ще коли хтось помирає, воно так давить на нервову систему, дуже вони тяжко це переносять, – зазначає Вікторія Матвієнко.

Фінансову допомогу з місцевого та державного бюджетів на ремонт паліативного центру з часу відкриття не спрямовували. Ремонт двох палат зробили за рахунок коштів онкодиспансеру. Інші дві – дитячі зробили за гроші доброчинних організацій.

– Ця палата зроблена на 90 відсотків за рахунок благодійників. Це був благодійний фонд “Таблеточки”, і ще кошти небайдужих людей І ще невелику суму наш заклад Черкаський обласний онкологічний диспансер дофінансував саме для того, щоб ця палата мала такий вигляд (тут є додаткове ліжко для батьків онкохворих дітей, ванна кімната, в палаті можна перебувати з домашніми улюбленцями, – ред.)  – розповідає Максим Босенко. – Це філософія надання паліативної допомоги, для того, щоб людина могла якомога більше знаходитись у тому середовищі, у якому людині комфортно.

Зі слів заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олега Найдана, у планах управління зробити капітальний ремонт центру паліативної допомоги.

– Для цього складена така програма, яка подана на державний фонд регіонального розвитку у цьому році. Розраховано це на 20 мільйонів. З них 2 мільйони це місцевий бюджет і 18 мільйонів з державного фонду регіонального розвитку, – зазначає Олег Найдан.