В Україні за жорстоке поводження з тваринами можуть позбавляти волі

Верховна рада України 5 лютого підтримала за основу законопроект №2351, який стосується сфери охорони тваринного та рослинного світу. Законопроектом забороняється винищувати бездомних тварин, бити, вбивати, отруювати або калічити. Крім того, забороняють жебрацтво з бездомними, свійськими та дикими тваринами, - про це повідомляєпресслужба ВР України.

До списку пунктів законопроекту потрапила також заборона залишати тварин одних у салоні автомобілю притемпературі навколишнього середовища вищій ніж +20 та нижчій ніж -5. Окрім цього можуть заборонити дарувати тварин у якості подарунків, винагороди та премії.

Документ передбачає у собі заборону утримувати в громадських закладах, які непридатні для утримання тварин, будь-яких видів флори та фауни, які можуть бути небезпечними для людини.

Відповідно до документу, планують заборонити фотографування з дикими тваринами окрім зоопарків, цирків і дельфінаріїв. Також можуть унезаконити пропаганду жорстокого поводження з тваринами (тобто будь-яке фільмування чи фіксування знущань із тварин).

Відповідно до проекту закону, посилять кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, яким вважатиметься і порушення правил транспортування тварин, якщо ці дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, а також насильницькі дії стосовно тварини, спрямовані на задоволення статевої пристрасті. За ці дії позбавлятимуть волі на строк від 2 до 3 років з конфіскацією тварини та позбавленням на 5 років права утримувати тварин. Таке ж покарання хочуть передбачити також за нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій.

Кримінальну відповідальність встановлять і за жорстоке поводження для пропаганди на зображеннях у кіно та відео, комп'ютерних програмах: позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією тварини і матеріалів.

Відповідно до законопроекту Верховна рада України може ввести адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з твариною з 16 років, а кримінальну відповідальність - із 14. Якщо відповідні правки узаконять, то в подальшому можуть позбавити права особі, яка вчинила жорстоке поводження з твариною, утримувати протягом 5 років тварин із моменту порушення закону.

Згідно законопроекту, окрім вищеперерахованих пунктів введуть обов'язкову експертизу для встановлення причин смерті тварини.

Якщо відповідні правки внесуть до КК України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального процесуального  кодексу, Лісового кодексу, законів України "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про тваринний світ", "Про Національну поліцію", "Про Червону книгу України", "Про місцеве самоврядування в Україні", то офіційно заборонятиметься дресування тварин способом, який завдає шкоди їх здоров'ю та загальному стану, завдавати біль та страждання тваринам. Згідно з проектом, здійснювати контроль над дотриманням вимог і вживати відповідних заходів у разі порушення законодавства повинна Національна поліція.